Yazı Detayı
18 Temmuz 2021 - Pazar 00:25
 
Hain Kalkışmanın 5.Yılında CHP !.
Talip KOÇ - AÇIK ve NET
 
 

Değerli arkadaşlar!. 


Biliyorum. Şu anda bu başlığı okuyan bir çok arkadaşımız, “ Konu hala,  hain kalkışma mı?. Tekrar tekrar değinmenin ne gereği var?. 5 yıl boyunca hemen hemen her zeminde konuşulmadı mı?. “ şeklinde,  bir çok arkadaşımızı adeta duyuyor gibiyim. Kesinlikle haklıda olabilirsiniz.


Ancak; 


Yine de Türkiye için hayati dönüm noktası olarak kabul ettiğimiz bu önemli gece ile ilgili bir kaç cümle yazma gereğini duyduğumu ifade ederek, sohbetimize başlamak istiyorum. 


Değerli arkadaşlar. 


15 Temmuz 2016 kalkışmanın olduğu geceden başlamak üzere, 5 yıl boyunca bu sinsi hainlerle amansız mücadele etmekte olan Ak Parti İktidarı, sadece bununla kalmayarak,  aynı zamanda başta CHP olmak üzere, İP, HDP ve son zamanlarda yanına aldıkları diğer malum partilerin,  kalkışmaya karşı olan son derece iyimser yaklaşımlarıyla da, her zeminde destekleyici beyanlarıyla da ve her fırsatta yaptıkları önemsizleştirme gayretleriyle de, mücadele etmek zorunda kaldığına, özellikle hatırlatmak ve dikkatlerinizi çekmek istiyorum. 


Maalesef, sadece oy ve koltuk uğruna topyekün muhalefetin özellikle son zamanlarda yaptıkları beyanlara baktığımızda, doğrusu İktidarın muhalefete yönelik sarf ettiği ifadelerde, ne kadar haklı olduğu, şimdi çok daha iyi anlayabilmekteyiz. 

 

Değerli arkadaşlar !. 


Herkesçe bilindiği gibi, kalkışmanın ilk gecesinde usul usul bir kenara çekilerek, açık şekilde birliğimize kast eden hain kalkışmanın başarıya ulaşması  için,  eminim ki bildiği tüm duaları tekrarlayıp kahvesini yudumlayarak beklemeye koyulan Kılıçdaroğlu, aslında o gece kendisinin ve partisinin asli duruşunu ilan etmiş olsa da, milletimiz bu hain duruşu adeta bir rüya olduğu veya gerçek olduğu halde bunu kabullenmek istemeyen bir çok vatandaşımızın olduğunu düşünüyorum. 

 

Ancak, süreç ilerledikçe CHP, aslında 15 Temmuz 2016 gecesinde sergilediği duruş ve görüşünde samimi olduğunu, Aziz milletimizi alıştıra alıştıra, her fırsatta bu gayri milli duruşunu pekiştirmeye çalıştığı ve  nihayet 5 yılın sonunda içinden geçenleri artık net olarak,  çekinmeden ortaya koyduğuna şahit oluyoruz. 

 

Hep birlikte şahit olduğumuz gibi, nihayet geçen 5 yılın sonunda CHP’ nin genel başkan yardımcısı, çekinmeden son derece rahat bir şekilde milletimize baka baka iktidara geldiklerinde, haklarında verilmiş karar bulunmuş olsa da, K.H.K ile görevlerinden atılanlara destek olacaklarını, ceza almış olanları tekrar yargılayarak özgürlükleri için her türlü çaba sarf edeceklerini belirtirken, bir anda kendini Hakim, Savcı yerine koyduğuna, adalet adalet diye bağıranlar, iktidar olmadan adalet mekanizmasını dikkate almadıklarına şahit oluyoruz. 


Diğer yandan yine CHP sözcüsü Faik Öztırak’ın kalkışma gecesi ile ilgili Cumhurbaşkanımız hakkında,  insaf ve vicdan sahibi hiç kimsenin kabul edemeyeceği düşmanca ifadelerine şahit oluyoruz ki, bu ifadeler ile kalkışmanın sulandırılması ve önemsizleştirilmesi hedeflendiği gibi, 15 Temmuz gecesinde ne pahasına olursa olsun milletiyle buluşmaya karar veren Cumhurbaşkanımıza ve o gece devletimizin bekası için canından olan şehitlerimize ve onların ailelerine açık olarak hakaret edildiğini düşünüyorum.  


Sonuç olarak; Milletimizin takdirine sunulmak üzere, herkes tarafını net olarak seçmiştir.


Selam ve saygılarımla. 

 
Etiketler: Hain, Kalkışmanın, 5.Yılında, CHP, !., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı