Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 16:23
 
Yakuplu Kültür Merkezi’nin Temeli Atıldı
Beylikdüzü Yakuplu Kültür Merkezi’nin temeli atıldı. Temel atma töreni, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.
- Haberi
 Yakuplu Kültür Merkezi’nin Temeli Atıldı

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

İMAMOĞLU: “SİYASİ YAŞAMIMDAKİ EN KIYMETLİ SAHA OKULU YAKUPLU’DUR”

 

 

Beylikdüzü Yakuplu Kültür Merkezi’nin temeli atıldı. Temel atma töreni, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. İmamoğlu, kısa sürede tamamlanması planlanan kültür merkezi için; “Yakuplu güzel bir kültür merkezine kavuşuyor. İçinde çocuklarımız ve gençlerimiz hayata umutla baksın, Yakuplu’nun sıkışmış ve yoğun yapılaşmış bölümünün içinde bir nefes alanı olsun. Benim gözüm hep Yakuplu’da.” ifadelerini kullandı.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yakuplu Mahallesi’nin kendisinin siyasi yaşamında bir saha okulu olduğunu belirtti. İmamoğlu, “Yakuplu benim heyecan duyduğum bir yer ve burada bugün çok özel bir an yaşıyorum. Benim siyasi yaşamımdaki en kıymetli saha okulu Yakuplu’dur. Bugün İstanbul’un ya da ülkemizin neresinde nasıl davranıyorsam aslında o davranışlarımın temelinde 11-12 yıl önce burada yaşadığımız ilişkiler var. Beylikdüzü benim yuvam, mahalle kültürü hakim olduğu sürece bu ülkenin barışı ve huzuru kaçınılmazdır.” şeklinde konuştu.

 

 

İMAMOĞLU'NDAN TESİSE "FATİH SULTAN MEHMET" ADININ VERİLMESİ ÖNERİSİ 

 

Merkezin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden İmamoğlu, tesise İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet'in adının verilmesi önerisinde bulundu. Projenin temeli  İmamoğlu, Çalık ve Çuhadaroğlu butonlara basmasıyla atıldı.

 

 

 

 

 

 

Çalık: Dayanışma ruhu ve ortak çabayla bu kenti daha iyi bir noktaya getireceğiz

 

Temel atma töreninde yaptığı konuşmasında Yakuplu Mahallesi’nin her zaman kendisi için özel bir yer olduğunun altını çizen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Temelini birlikte attığımız bu tesis, icraatlarımızın sadece biri. 2020 yılı hepimiz için çok sıra dışı bir yıl oldu. Pandemiyle mücadele ederken bir taraftardan da bu kentin ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ettik. Dayanışma ruhu ve ortak çabayla bu kenti daha iyi bir noktaya getirmek için 365 gün işimizin başındaydık. Geçtiğimiz dönem Ekrem başkanımızla birlikte burada görev yaparken Yakuplu Mahallesi bizim için her zaman özel bir mahalle olmuştu. Bugüne dek Yakuplu Mahallesi’nde bir camii, bir ortaokul kazandırdık ve taziye evleri yaptık ama bunları yaparken en çok sıkıntı yaşadığımız husus arsa üretmekti. Burada kamu adına arsa üretmek gerçekten zordu. Onun için bir kez daha arsa bağışından dolayı Çuhadaroğlu ailesine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

HABER : DİLEK BOZKURT

FOTOĞRAF: MELİKE FAKI

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Yakuplu, Kültür, Merkezi’nin, Temeli, Atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı