Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 01:38
 
TÜSİYAD BAŞKANINDAN SİYASİLERE ÇAĞRI
“İSTANBUL’DA SİNOPLU MİLLETVEKİLLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ”
İş Dünyası Haberi
TÜSİYAD BAŞKANINDAN SİYASİLERE ÇAĞRI

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

“İSTANBUL’DA SİNOPLU MİLLETVEKİLLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ”

 

 Geçtiğimiz günlerde 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştiren Tüm Sinoplu İşadamları Yardımlaşma Derneği,  Gezer Grup Kurucu Başkanı Mustafa Özalp başkanlığına bir kez daha” evet “ dedi.

 

Son günlerde TÜSİYAD, çalışmalarını yoğunlaştırarak yeni ve büyük projelere imza atmaya hazırlanıyor. 

 

TÜSİYAD Başkanı  Mustafa Özalp, Erken seçim kararı ve derneğin yeni dönemindeki projeleri üzerine TÜSİYAD Dergisi Yayın Yönetmeni Bilgen Öniz Kütükoğlu’nun sorularını yanıtladı.

 

TÜSİYAD bir kez daha Mustafa ÖZALP dedi. Öncelikle hayırlı olsun diyelim.  Gelecek dönemde nasıl bir TÜSİYAD göreceğiz?

 

 Teşekkür ederim. 2012 yılından bu yana başkanlık görevini üstlendiğim TÜSİYAD bir kez daha beni bu göreve layık gördü. Tabi ayrıca büyük bir sorumlulukta yüklediler.  Bu zamana kadar birleştirme ve aynı amaç için kümelenmenin önemini anlatmaya çalıştık, bir yandan da dernekçiliği öğrendik.  Bundan sonraki süreçte çok daha aktif, yeniliklere açık ve projeler üreterek hem dernek katılımcılarına hem de milletimize çok daha faydalı bir sivil toplum örgütü olmak için çalışacağız. Sizlerde en kısa zamanda göreceksiniz ki, TÜSİYAD artık emekleme dönemini bitirdi ve koşmaya başladı.

 

Anladığım kadarıyla bir alt yapı hazırlık çalışmaları var biraz bahsedebilir misiniz?

 

 Evet. Çalışmalara başladık ve pek çok konuda projelerimizi uygulamaya hazır hale getirdik. Bizler ülkesine hizmet etme konusunda gönüllü iş insanları olarak, daha çok yatırıma öncü olmak, girişimcilik faaliyetlerini desteklemek, hayat boyu eğitim konusunda üzerimize düşen görevi yerine getirmek ve ülkemizdeki dezavantajlı bireylerin sahipsiz olmadıkları htirmek adına projelere yoğunlaştık. Her bir projenin içi, sürdürülebilirlik anlamında dolu ve detaylı projeler tabi. Zamanla kamuoyuna duyuracağız. Şunu söyleyebilirim; bütün bunları ivedilikle gerçekleştirmek, devlet ile gerek üyelerimiz gerekse tüm halkımız arasında köprü görevi görme konusunda gönüllüyüz. Bu nedenle Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü Raporumuzu hazırladık ve ilk onayımızı aldıktan sonra bakanlar kuruluna gönderdik. Projelerimize ve Derneğimizin her geçen gün artan kıymetli üyelerine inancım sonsuz. Devletimizin verdiği görevleri yerine getirmeye ve üstün kamu yararı sağlamak adına çalışmalar yapmaya hazırız.

 

 Bu önemli ve büyük bir adım. Kamu yararına dernek statüsü kazanmak için hazırlanan projeler tüm ülkeyi kapsıyor yanılmıyorsam?

 

Öyle. Derneğimizin üyelerine baktığınız zaman Sinoplu iş insanları olarak, ülkenin farklı noktalarında  zaten ekonomik anlamda önemli faydalar sağlıyoruz. Üretim, istihdam, ihracat … gibi. Bunu daha sistemli bir hale getirmek istiyoruz. Bunun alt yapısı olarak İstanbul Anadolu yakasında ve Sinop’ta şubelerimizi açtık. Ankara, İzmir ve Bursa şubelerimizi açmak için çalışmalara başladık. Tabi yüzümüz doğup, büyüdüğümüz Sinop’a  her zaman dönük olacak, Sinop’un sorunlarını görmezden gelmek gibi bir lüksümüz olamaz. Kamu yararına dernek olmamız şüphesiz öncelikle Sinop için büyük atılımları da beraberinde getirecektir.

 

Ülke olarak sürpriz bir kararla erken seçime gidiyoruz. Ekonomik anlamda bazı dar boğazlarda söz konusu. TÜSİYAD’ın projelerini nasıl etkiler bu durum,  nasıl değerlendiriyorsunuz süreci?

 

 Öncelikle önümüzdeki seçimin,  ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.  Ülkemizi yöneten iradenin takdirine saygı duyuyoruz. Bizler bu süreçte millet olarak üzerimize düşen görevi her zaman yerine getirme gayreti içerisinde olacağız. Ülkemiz,  jeopolitik konumunun stratejik olması nedeniyle asırlardır pek çok saldırı ile karşı karşıya gelmektedir. Bizler, görevlerimizi yerine getirdiğimiz ve birlik, beraberlik içinde olduğumuz sürece hiçbir sıkıntı kalıcı olmayacaktır. Ekonomik anlamda da üretmeye ve daha çok çalışmaya devam etmek zorundayız.

 

Son olarak şu önemli noktayı da vurgulamak istiyorum. Seçim dönemi yaklaşırken bizim de siyasilerimizden bazı beklentilerimiz var. Ülkenin ve ekonominin kalbi olan İstanbul’da 500 bini aşkın nüfusuyla Sinoplu hemşehrilerimiz yer almakta. İstanbul’da 3 bölgede de milletin temsilcisi olma görevini layıkıyla yerine getireceğine inandığımız Sinoplu milletvekilleri görmek istiyoruz. Bu konuda aday olacak siyasetçilerimizi de elimizden geldiğince destekleyeceğimizin bilinmesini isteriz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜSİYAD, BAŞKANINDAN, SİYASİLERE, ÇAĞRI,
Yorumlar
Haber Yazılımı