Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 01:28
 
#katilbariyeristemiyoruz
Motosiklet sürücülerinin başlattığı "katil bariyer istemiyoruz" kampanyasına Beylikdüzü Motosiklet Kulübünden de destek geldi.
Yaşam Haberi
#katilbariyeristemiyoruz

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

 

 

Motosiklet sürücülerinin başlattığı "katil bariyer istemiyoruz" kampanyasına Beylikdüzü Motosiklet Kulübünden de destek geldi.

 

Motosiklet sürücülerinin trafikte en büyük sıkıntısının çelik bariyerler olduğunu dile getiren Kulüp üyeleri , “Otoyollarda bizim en büyük sıkıntımız çelik bariyerler. Onları  ‘katil bariyerler’ olarak adlandırıyoruz. Ufak bir düşme de bile o dubalara savrulduğumuz zaman, korkunç sonuçlarla karşılaşıyoruz . Çok arkadaşımızı bu şekilde kaybettik. Biz bunun için çok mücadele ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bu bariyerlerden, Avrupa’da örnekleri olan esnek bariyerlere geçiş olursa can kayıplarının  büyük ölçüde önüne geçilmiş  olacaktır” açıklaması yaptılar .

 

Sosyal medya hesaplarında video ve paylaşımlar yapan kulüp üyeleri herkesi bu kampanyaya destek olmaya  davet ediyor. 

 

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ı ziyaret eden Dünya Super Sport Şampiyonu, milletvekili  Kenan Sofuoğlu'da motosiklet sürücülerinin sıkıntılarını Bakana iletti. Bakan Turhan konuya ilişkin çalışmaları başlatacağına dair söz verdi. 

 

Sofuoğlu, Bakan'ın verdiği sözü ve  ilk olarak belirlenen pilot bölgelerde uygulamanın başlatılacağının müjdesini kendi sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: #katilbariyeristemiyoruz,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı