Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 01:44
 
KAYMAKAM ALTINPINAR’LA BEYLİKDÜZÜ SOSYALLEŞİYOR
Beylikdüzü Kaymakamı Mustafa Altınpınar ile Beylikdüzü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ömer Faruk Koçyiğit, ilçede yaşayan vatandaşların kamu hizmetlerine daha rahat ulaşabilmesini sağlamak amacıyla hayata geçirdikleri “Sosyal Beylikdüzü” projesini tanıttı
Yaşam Haberi
KAYMAKAM ALTINPINAR’LA BEYLİKDÜZÜ SOSYALLEŞİYOR

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

BASIN MENSUPLARI BİLGİLENDİRİLDİ

 

Beylikdüzü Kaymakamı Dr. Mustafa Altınpınar, ilçede yaşayan vatandaşların kamu hizmetlerine daha rahat ulaşabilmesini sağlamak amacıyla hayata geçirdikleri “Sosyal Beylikdüzü” projesini tanıttı. Altınpınar ile birlikte Beylikdüzü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ömer Faruk Koçyiğit, kaymakamlık binasında basın mensuplarına “Sosyal Beylikdüzü” projesini tanıtıp, hedefledikleri çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptılar.

 

 

3 ANA BAŞLIK

 

Projenin, Beylikdüzü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hayata geçirildiğini ve vatandaşlara daha hızlı ve etkin hizmet ulaştırabilmeyi hedeflediklerini vurgulayan Altınpınar, projenin sosyal istihdam, acil durum butonu ve sosyal yardım adı altında 3 ana başlıktan oluştuğunu bildirdi.

 

İŞ ARAYANLA İŞÇİ ARAYAN BULUŞACAKLAR 

Altınpınar, “Sosyal Beylikdüzü” projesinin web sitesinde (www.sosyalbeylikduzu.com) hem iş arayan kişilerin hem de işçi arayan işverenlerin biraya gelebileceklerini ifade ederek, kayıt yaptıran kişilerin verilerini sisteme yükleyebildiğini, kişilerin aradıkları nitelikteki işi ilanlardan tarayarak bulabileceğini, işverenin ise aradığı nitelikteki işçiyi ilanlardan seçebileceğini söyledi.

 

ACİL DURUM BUTONU

Acil durum butonunu, yalnız yaşayan şehit aileleri ile 65 yaş üstü vatandaşlara pratik ve hızlı bir şekilde hizmet götürebilmek için projeye dahil ettiklerini ifade eden Altınpınar, “Vakfımızın bünyesinde şu anda da onlara hizmet götürüyoruz, evlerini temizliyoruz, ilaç takiplerini yapıyoruz, alışverişlerini yapıyoruz. Artık bizi aramak zorunda kalmadan sadece 1 düğmeye basarak, operatörlerimizin kendilerine hızla ulaşmasını sağlayabileceği bir alt yapıya kavuşmuş oluyorlar” diye konuştu.

 

SOSYA YARDIM HIZLANACAK 

Altınpınar, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların ise “sosyal yardım” başlığına tıklayarak istediği alanda yardım başvurusu yapabileceklerini belirtti ve şöyle devam etti:

 

Uzun uzadıya bilgi vermek, kimlik numarası, doğum yeri ve tarihi vermeye gerek yok. Kişi başvurusunu yapacak, süreç hızlı bir şekilde elektronik ortamda tamamlanarak kendisine yardım iletilebilecek. Bu uzun tecrübelerin bir sonucu olarak hazırladığımız bir proje. Çok yararlı olacağını düşünüyorum. Özelikle pandemi nedeniyle yaşanacak istihdam sorunlarına bir tedbir olarak çok önemli sonuçlar yaratacaktır. Beylikdüzü’nde yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olsun.

 

 

KOÇYİĞİT PROJENİN DETAYLARINI ANLATTI

Altınpınar’ın ardından, kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ömer Faruk Koçyiğit, projenin detaylarına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

 

Koçyiğit, “Sosyal Beylikdüzü projemiz Beylikdüzü Kaymakamımız sayın Dr. Mustafa Altınpınar’ın öncülüğünde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın başından sonuna organize ettiği bir sosyal sorumluluk projesidir. Projemiz kapsamında öncelikle vatandaşlarımızın sosyal yardım ihtiyaçlarını ve vefa sosyal destek haklarını önceledik ancak bununla beraber vatandaşımızın özellikle bu pandemi sürecinde büyük bir işsizlik sorunu yaşadığının farkındayız ve bununla ilgili bir sosyal istihdam butonu oluşturduk ve buradan sosyal istihdam için başvuran vatandaşlarımızla işverenler arasında bir köprü kurarak onları iş sahibi yapmayı planlamaktayız” dedi.

 

PROJE, TÜRKİYE’DE BİR İLK

“Bu projemizle Türkiye’de ilk defa bir Kaymakamlık birimi böyle birden fazla projeyi bir araya getirip tek bir proje olarak vatandaşımızın hizmetine sunmuş oluyor” diyen Koçyiğit sözlerini şöyle noktaladı:

 

Projenin en önemli ayağı aslında kolay ulaşılabilir olması. Çünkü mobil uygulamayı indiren vatandaşımız evinden başvurusunu yapabiliyor, sonuçları takip edebiliyor ve yardımları da banka hesaplarına gönderilmek suretiyle Vakfımıza hiçbir şekilde gelmesine gerek kalmaksızın yardımlara ulaşması sağlanıyor. Projede emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, ALTINPINAR’LA, BEYLİKDÜZÜ, SOSYALLEŞİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı