Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 20:55
 
Halil İbrahim Türkgenç Beylikdüzü ve İstanbul Seçimlerini Yorumladı
Beylikdüzü Karadenizliler ve Beylikdüzü İl Dernekler Federasyonu başkanı Halil İbrahim Türkgenç Beylikdüzü ve İstanbul yerel seçimlerini Start Tv ekranlarında Gazeteci Nezir Karayün’e değerlendirerek Beylikdüzü ve İstanbul belediyelerinin kaybedilmesinin sorumlusu Ak Parti İstanbul il başkanıdır diyerek, adama göre koltuk aradılar aslında koltuğa göre adam aramaları gerekirdi. Beylikdüzü'nde yerli bir aday koyulsaydı seçim kaybedilmeyecekti dedi.
Siyaset Haberi
Halil İbrahim Türkgenç Beylikdüzü ve İstanbul Seçimlerini Yorumladı

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

Beylikdüzü Karadenizliler ve Beylikdüzü İl Dernekler Federasyonu Başkanı, İş Adamı Halil İbrahim Türkgenç’in

Start Tv ekranlarında Gazeteci Nezir Karayün ile gerçekleştirdiği röportaj.

 

 

- Ak Parti Beylikdüzü’nde seçime iddialı girmesine rağmen CHP ciddi bir oy farkı ile seçimi kazandı.  Sizce Ak Parti neden kaybetti? CHP neden kazandı?

 

 

Beylikdüzü’nde Ak Parti neden kaybetti?  Çünkü koyduğu aday seçmene yeteri kadar hitap edemedi,karşiliğı yoktu,tanınmıyordu. Bu demek değil ki  arkadaş yetersizdi kötü adaydı,aslabunu demek istemiyorum. Bölgede tanınmayan, bilinmeyen bir arkadaşımızdı,zamana ihtiyacı vardı. Bölgede 8 aylık bir mazisi vardı.

 

Birde en önemlisi adayın karadenizli olması gerekiyordu (asla bölgecilik yapmıyorum) bu şekilde maça 1-0 mağlup başlanmış olundu. Sonuçtda bölgede karadeniz nüfusu çok yüksek ve karşındaki aday karadezli ve de çok güçlü hemde iktidarın adayı. Bu arada Mehmet Murat Çalik'ı tebrik ediyorum hayırlı olsun..

 

Sorunuza dönersek, nitekim bir önceki seçimin galibi Ekrem İmamoğlu'da aynı avantajları kullanarak seçimi almışdı. Hep derler ya 'yerel seçimler yerel adaylarla kazanılır' diye.

 

Buradada Ak Parti'nin yerel adaylarından birisi olsaydı seçim kesin farklı olurdu.


Mesela Atilla YILMAZ, Velittin KÜÇÜK, olsaydı sonuç böyle çıkmazdı. Hatta iddia ediyorum. Atilla YILMAZ olsaydı Ak Parti seçimi 5 puan farkla alırdı..

Dolayısıyla Buraya aday tayin edenklerde büyük vebal ve sorumluluk var..Reisin bu inceliklerde haberdar olmsının imkanı yok sonuç;


ADAYA KOLTUK ARAMAYACAKSIN,

KOLTUĞA UYGUN ADAY ARAYACAKSIN


Yani Tayyip bey sağ olsun gece gündüz koşturuyor ama bu işlere bakan arkadaşlar muhtemelen hissi davranarak,"tanıdığımız bildiğimiz olsun,hatır gönül olsun biz Ak Partiyiz  böylede kazanırız mantığındalar.


- Dikkat ettiyseniz. Silivri’de yerli aday kazandı, Büyükçekmece’ye gel orada da yerli aday kazandı. Çatalca ya geçelim oda yerlisi..

Beylikdüzü ve burası gibi yerlerde kaybedilmesinin sebebi yanlış aday. İkincisi organize çalışma yok. Hersey adaydan bekleniyor. Seçime gidiliyor. Daha iki sefer üç sefer sandık sorumluları, sandık başkanları bir araya gelmemiş. Organize bir çalışma asla olmadı. Eskiden böylemiydi bütün teşkilatlar teyakkuzdaydı. Hatta bu kaybın büyük sorumlusuda bana göre il teşkilatıdır. İl bunları çok iyi takip edip organize edecekti.

 

METİN KÜLÜNK İL BAŞKANI OLSAYDI BÜTÜN İSTANBUL’U UÇURUDU

 

Mesela, Metin KÜLÜNK İl başkanı olsaydı buraları uçururdu. Bütün İstanbul’u uçururdu. İstanbula cok hakim,teşkilatları bütün ilçeleri avucunun içi gibi biliyor.

Ak Parti İstanbul da on bin, yirmibin oy hesapları yapmamalıydı. 

Ekrem İmamoğlu’nu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Benim tahmin ettiğimden daha iyi bir sonuç aldı. Artık patron YSK o ne derse o olacak..

 

En önemli şeyi tekrar ediyorum.

Adaya göre koltuk aramayacaksın. Koltuğa göre aday arayacaksın. Yerel seçimlerde yerel aday olur.

 

Röportaj : Nezir Karayün

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halil, İbrahim, Türkgenç, Beylikdüzü, ve, İstanbul, Seçimlerini, Yorumladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı