Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 19:30
 
BEYLİKDÜZÜ'NÜ ANLATMAK KİTAPLARA SIĞMAZ
Beylikdüzü Vatan Partisi İlçe Başkanı Erol Öztürk Beylikdüzü Sakinleri Gazetesi'ne konuştu. Verdiği Beyanat da Öztürk; Beylikdüzü'nde olması gerekenleri, eksik gördüklerini anlattı
Siyaset Haberi
BEYLİKDÜZÜ'NÜ ANLATMAK KİTAPLARA SIĞMAZ

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

Öncelikle; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla anıyor, çıktığınız bu yolda hepinize başarılar diliyorum. Beylikdüzü Sakinleri gazetesinin ilçemizde ses getireceğinden ve ilçe demokrasisine katkı sağlayacağından şüphem yoktur. 

 

ÜNİVERSİTE... 

 

Genç bir ilçe olmasına rağmen Beylikdüzü'nü anlatmak kitaplara sığmaz. Ben kısaca en önemli eksikliklere değinmek istiyorum. Örneğin, üniversite... İlçemizde üniversite olmadığı gibi, herhangi bir üniversitenin yerleşkesi dahi bulunmamakta. Umuyorum ki; Koç Holding'e ait yaklaşık 150 dönümlük arsa (Beko arsası), konut olarak değil, üniversite olarak değerlendirilir. 

 

DEVLET HASTANESİ... 

 

Yine ilçe sınırlarımız dahilinde bir devlet hastanesinin de bulunmaması çok üzücü. Bunun iki sebebi var. Birincisi; Büyükşehir Konut Yapı Kooperatifi tarafından Devlet Hastanesi yapılması şartıyla hibe edilen, Fatih Sultan Mehmet Camisi'nin yanındaki, şuan otopark olarak kullanılan arsanın çeşitli oyunlarla devlet hastanesi arsasından çıkarılmış olması. ikincisi de, 2009 yılında beldeler birleştirilip ilçe olurken Pınartepe Mahallemizin tuhaf bir biçimde Büyükçekmece sınırlarına dahil edilmesi. Böylece; adı Beylikdüzü Devlet Hastanesi olan yapı, Büyükçekmece sınırları içerisinde kaldı. 

 

BEYKENT... 

 

İlçemizin girişlerinden birisi olan Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Adnan Kahveci Mahallesindeki kooperatifler tarafından yapıldı. Ancak, ilçemizin girişi olan Beykent, bugün bile hiç alakası olmadığı halde Büyükçekmece'ye bağlı. Bizler; ilçeler oluşurken Beykent'in Beylikdüzü'ne bağlamasını beklerken, aksine bir mahallemizi (Pınartepe) Büyükçekmece'ye bağladılar. Beykent'i neden bu kadar önemsiyorsun diyenler olabilir. Önemli, çünkü az önce de söylediğim gibi ilçemizin en önemli iki girişinden bir tanesi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Sn. Hasan Akgün, zaten trafiğin keşmekeş olduğu o bölgeye 'Aveneu' isimli ucube bir proje yapımına izin verdi. O arsa normalde 1,5 emsal ve ticaret alanıydı. Sn. Akgün adeta 10 emsal ve ticaret + konut yapılmasına müsaade ederek ilçemizin girişine dinamit koydu! Nasılsa kendi ilçesini (Büyükçekmece) ilgilendiren bir durum söz konusu değil. Çileyi bizler çekeceğiz! 

 

ÜST GEÇİT... 

 

Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerindeki trafik ışıkları, trafiği felç ediyor. Oysa üst ya da alt geçit yapılsa trafik çok daha rahatlar ve çevre halkı korna seslerinden bir nebze de olsa kurtulmuş olur. Geçtiğimiz günlerde bir vatandaşımız karşıdan karşıya geçerken arabanın altında kalarak feci şekilde can verdi. İBB Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu'na duyurulur. 

 

ROMAN DEĞİL, ANSİKLOPEDİ OLUR... 

 

Başta da dediğim gibi; Beylikdüzü'nü yazmaya kalksam, değil roman, cilt cilt ansiklopedi olur. Başlangıcı bu şekilde yaptık, gerisi Allah Kerim...

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYLİKDÜZÜ'NÜ, ANLATMAK, KİTAPLARA, SIĞMAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı