Haber Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 13:07
 
BEYLİKDÜZÜ’NDEN GELEN ÇOCUK KİTAPLARI: KUTUDA MASALLAR
İlçemizde yaşayan ve Kişisel Gelişim Danışmanı olan Beyhan Erdal, Ülkemizde pek çok kişisel gelişim kitabı olmasına rağmen, kişisel gelişim alanında çocuk kitapları olmadığını fark ederek, kişisel gelişim destekli çocuk kitapları yazdı.
- Haberi
BEYLİKDÜZÜ’NDEN GELEN ÇOCUK KİTAPLARI: KUTUDA MASALLAR

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

İlçemizde yaşayan ve Kişisel Gelişim Danışmanı olan Beyhan Erdal, Ülkemizde pek çok kişisel gelişim kitabı olmasına rağmen, kişisel gelişim alanında çocuk kitapları olmadığını fark ederek, kişisel gelişim destekli çocuk kitapları yazdı. Vaha Yayınevinden çıkan Kutuda Masallar; Uçan Balık, Küçük Dev Adam ve Pırıltılı Bataklık Baykuşu adlarındaki masal kitapları okurlarıyla buluşmaya devam ediyor.

 

Hikaye tadında yazılmış olan masal kitapları, beş yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler içindir. Kitapların üzerine bu ibarenin eklenmiş olması; ‘’Gençler ve yetişkinler masal kitabı okumaz, masal kitapları sadece çocuklar içindir.’’ Diyerek sınırlanmış olan algıyı yıkmak için özellikle belirtilmiştir. Yetişkinlerin içlerindeki çocuğu unuttukları, hayallerinin çoğunlukla sevdiklerine dair olması bu niyeti perçinlemiştir. Yetişkinlerin içlerindeki çocukla buluşmalarını destekleyecek, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere kitap okumayı sevdirecek, okurken hem düşündüren, hem eğlendiren, hem de merak ettiren bu kitaplar, aynı zamanda eğitici ve öğretici olmakla birlikte bir rehber niteliğindedir.

 

 

Yazarın Kutuda Masallar olarak çıkan, birbirinden bağımsız olan bu üç kitabının ardından, birbirinin devamı olan; Geleceğe Mektup, Geleceğe Mektup 2 ve Gelecekten Mektup olan, seri kitapları da Kutuda Masallar zincirine eklenerek yakında okurlarıyla buluşacaklar.

 

 

Yazmayı çok seven Beyhan Erdal’ın yazdığı ve hayata geçmeyi bekleyen masal, hikaye, şiir ve yetişkin kitapları bulunmaktadır. Bu sevgisini ve yeteneğini gören eşi Murat Erdal, eşlerin birbirlerini desteklemesi açısından büyük bir örnek teşkil ederek, yazar olan eşi Beyhan Erdal’ın kitaplarını yayınlamak için Vaha Yayınevini kurmuştur. Birbirleriyle işbirliği ve destek içinde, kitapların okurlarıyla buluşması için elbirliğiyle çalışmaktadırlar. Bu birlik ve beraberlik, ailede dayanışma ve desteğin önemi açısından bir örnek teşkil etmektedir.

 

 

Yazar, Kutuda Masallar olarak çıkan kitaplarında okuyucularının; yaratıcı düşünme, hayal dünyalarını geliştirme, eleştirel düşünme ve empati kurma ile birlikte problem çözme, araştırma ve sorgulama, farklı bakış açıları sunma, içsel çatışmayı sonlandırma becerilerinin gelişmesini amaçlamaktadır. Tüm kitaplarının ortak paydası; okuyucularının kişisel gelişimlerine destek sağlamak olduğu aşikardır.

 

UÇAN BALIK:

‘’Her an yeni bir başlangıç, yarın yeni bir gün ve umut her zaman yanı başımızda.’’

Yazar bu masal kitabında; ne yaşamış olursak olalım, asla kendimizden vazgeçmememiz gerektiğini vurgulamaktadır. Yaşamı bir bütün olarak değerlendirmeyi ve görünmez ayak izleriyle, hayatın bizi nereden, nereye, nasıl taşıdığını anlatmaktadır. Ayrıca yaşamın zekasına güvenmemiz gerektiğini, açıkça gözler önüne sermiştir.

 

 

KÜÇÜK DEV ADAM:

‘’Ateş önce kendini yakar ısıtır, sonra etrafını.’’

Yazar bu masal kitabında; her insanın algılamasının ve yeteneklerinin farklı olduğunu anlatmaktadır. Fiziksel özelliklerimizin veya zeka farklılıklarımızın değil, asıl önemli olanın kişinin yeteneği olduğunu belirtmektedir. Kişinin yetenekli olduğu alana eğilerek, o yönde çalışması gerektiğini vurgulamaktadır.

 

 

 

PIRILTILI BATAKLIK BAYKUŞU

‘’Her gidiş bir bitiş, bir son değildir. Yeni başlangıçlar için bir durak, belki de bir moladır. Ayrıca, yeni olasılıklara gebedir.’’

Yazar bu masal kitabında; hiçbir zaman sevgisizliğin olmadığını, aslında çatışanın sadece düşünceler olduğunu, bu çatışmanın algılayışımızdaki farklılıklardan, bakış açımızdan kaynaklandığını belirtmektedir. Birbirimizi anlamak için iletişim dilinin ve gerçekten dinlemenin önemli olduğunu anlatmaktadır. Ayrıca, tecrübelerin öğretici olduğunu ve bilgi alışverişinin zihni genişleterek yeni yollar açtığını vurgulamaktadır.

Yeni çıkan kitaplara bir yenileri de Beylikdüzü’nden geldi. Kutuda Masallar olarak çıkan kitaplar, okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Sıradanın, bilinenin, alışılmışın dışında bir dille yazılan bu kitapları ve masal kahramanlarını çok seveceksiniz.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYLİKDÜZÜ’NDEN, GELEN, ÇOCUK, KİTAPLARI:, KUTUDA, MASALLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı