Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 02:32
 
BEYLİKDÜZÜ’NDE MUTSUZ OYUNCAK KALMADI
Beylikdüzü Sakinleri Derneği’nin geçtiğimiz aylarda başlattığı “Mutsuz Oyuncak Kalmasın” kampanyası ile toplanan oyuncaklar kampanyanın bitimiyle birlikte sahiplerine ulaştırılmaya başladı.
Beylikdüzü Sakinleri Haberi
BEYLİKDÜZÜ’NDE MUTSUZ OYUNCAK KALMADI

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

Beylikdüzü Sakinleri Derneği’nin geçtiğimiz aylarda başlattığı “Mutsuz Oyuncak Kalmasın” kampanyası ile toplanan oyuncaklar kampanyanın bitimiyle birlikte sahiplerine ulaştırılmaya başladı.

Beylikdüzü İlçesinde yaşayan çocukları bir nebze olsun mutlu etmek, toplumsal eşitsizliğin azalmasına ve geleceğimizin teminatı nesillerin daha mutlu yaşamasına katkı sağlayabilmek  ve oyuncakların yeniden değerlendirilmesi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Beylikdüzü Sakinleri Derneği’nin başlattığı kampanyaya ilgi büyük oldu.

 

Beylikdüzü muhtarlarının da katkı sağladığı kampanya sürecinde çok sayıda oyuncak toplandı.

Geçtiğimiz günlerde toplanan oyuncakların dağıtımı yapılmaya başladı. Dernek oyuncakların bir kısmını kendi dağıtırken, çok sayıda oyuncağı da kurum ve derneklere bağışladı.

Beylikdüzü Sakinleri Derneği Sosyal Sorumluluk ve Toplumsal Farkındalık Komisyonu Başkanı Bilgen Öniz Kütükoğlu dernek adına yaptığı açıklamasında desteklerini esirgemeyen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Kütükoğlu açıklamasında ayrıca “ Kurulduğumuz günden bu yana yaşadığımız kentte herkesin katılımcı olabileceği ve farklı duyarlılıkları olan Beylikdüzü Sakinlerini bir araya getirerek, çözüm odaklı ve faydalı işler yapabilme gayreti içerisindeyiz. Henüz yeni bir dernek olmamıza rağmen, 2 büyük organizasyon bir de etkileşimi yüksek bir kampanyaya imza attık. “Mutsuz Oyuncak Kalmasın” Kampanyası da bunlardan biriydi. Kolay organize edilebilecek ama çocukların yüzündeki tebessümü görünce etkisi çok büyük bir kampanya oldu bizim için. Komisyonumuz hem sosyal sorumluluk hem de farkındalık çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir.  Kampanya sürecinde gerek duyuru aşamasında gerek oyuncakları toplama ve dağıtım aşamalarında bizlere destek olan tüm yol arkadaşlarımıza, kişi ve kurumlara sonsuz teşekkür ederiz.”  İfadelerine yer verdi.

Dernek ayrıca kendi web sitelerinde oyuncakları nerelere bağışladığına dair bilgilendirici bir listede yayımladı.  

Şehit Ömer Halis Demir Eğitim Uygulama Merkezi

Beylikdüzü 7 nolu Aile sağlığı merkezi

Bir Çocuk Derneği

Beylikdüzü Muhtarlıkları

Barış ve Sevgi Buluşmaları festival alanı

Dost Eller Mağazası

Beylikdüzü Gıda Bankası

Beylikdüzü Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Vakfı

Büyükçekmece Zihinsel Engelli Çocuk Bakım Merkezi

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü

Dernekten bizzat oyuncak talep eden Beylikdüzü Sakinleri

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYLİKDÜZÜ’NDE, MUTSUZ, OYUNCAK, KALMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı