Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 23:17
 
BEYLİKDÜZÜ NACİYE TINAZTEPE İLKOKULU'NDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Beylikdüzü Naciye Tınaztepe İlkokulu okul yönetimi ve okul aile birliği, okullarında öğrenim gören özel gereksinimli öğrencilerin ailelerini ağırladılar.
Beylikdüzü Sakinleri Haberi
BEYLİKDÜZÜ NACİYE TINAZTEPE İLKOKULU'NDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

Beylikdüzü Naciye Tınaztepe İlkokulu Müdürü Türkan Çankaya’nın çabaları, Beylikdüzü Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Vedat Yoldaş’ın katkılarıyla, okulda eğitim gören özel gereksinimli çocukların aileleri ve okul yönetimi bir araya geldiler.

 

 

 

 

Okul müdürü Türkan Çankaya, uzun zamandır bu buluşmayı organize etmek istediklerini ama bugüne nasip olduğunu ve bundan sonra da belirli aralıklarla bir araya gelerek, çocuklar için neler yapabileceklerini konuşmak ve ailelerle koordineli şekilde hareket etmek istediklerini belirtti.

 

 Toplantıya katılan tüm velilere tek tek görüşlerini soran, fikir alışverişi yapan ve her türlü sorunu birlikte aşabileceklerini belirten Çankaya’nın bu tutumu veliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

 

aileler yaptıkları konuşmalarında “Ülkemizde kaynaştırma ve özel gereksinimli öğrencilerin okullarda dışlanan, istenmeyen öğrenci olduğu gerçeği ne yazık ki bizi çok zorluyor ve yoruyor. Fakat bugün burada karşılaştığımız durum umut verici. Okul yönetimi bize taleplerimizi soruyor, bizim için kıymetlisiniz diyor. Öte yandan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürümüz de toplantıya katılarak bizleri yasalardan, haklarımızdan haberdar ediyor. Dahası bir şikayetimiz var mı diye soruyorlar. Okul aile birliği okuldaki tüm öğrenci ve ailelerinin yanımızda olduğunu ve bizleri ötekileştirmediğini göstermek için toplantıya katılıyor, bizler için ikramlıklar ve hediyeler hazırlıyor. Bu tarifsiz bir duygu bizim için. Çocuklarımız bu okulda kabul görüyor, en önemlisi seviliyor. Başta okul müdürümüz Türkan hoca olmak üzere tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca haklarımız konusunda bizi bilgilendiren, her zaman bizlerle empati kurmaya çalışan RAM müdürümüz Vedat beye de çok teşekkür ederiz. Dileriz diğer illere ve okullara da örnek olur bu tutumları.” İfadelerine yer verdiler.

 

 

 

Beylikdüzü Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Vedat Yoldaş ise normalde olması gerekenden çok daha az bir kadro ile çalıştıklarını belirttiği konuşmasında; “ Eksiklerimiz olabiliyor. Eksiklerimizi de bizlere söyleyin. Biz ne kadar sizleri anlamak için elimizden geleni yapsak da yetmez biliyoruz ama görevimizi yapmak için imkansızlıklar içinde gönülden çaba sarf ediyoruz. Bunu bilin. Kapımız sizlere her zaman açık. Sormaktan, eksik gördüğünüzü söylemekten hiçbir zaman çekinmeyin. Bizler sizinle aynı taraftayız.” ifadelerine yer verdi. Ailelerin sorularını hassasiyetle cevaplayan Yoldaş, yeni uygulamaya geçilen gölge öğretmen projesi hakkında da bigi verdi. Yoldaş ayrıca mümkün olduğunca çok okul ziyareti yaparak daha çok kişiyi bilgilendirmek için saha çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYLİKDÜZÜ, NACİYE, TINAZTEPE, İLKOKULU'NDAN, ÖRNEK, DAVRANIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı