Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 13:11
 
AVCILAR METROBÜS DURAĞI' INDA KANAL İSTANBUL KORDİNASYONU 'NA POLİS MÜDAHALE ETTİ
"Rant Kanalı' nı durdurmak için yürüyoruz " sloganıyla Yeniköy ' e doğru buluşmak üzere Avcılar Metrobüs Durağı' nda bir araya gelen Kanal İstanbul Kordinasyonu polisin müdahalesi ile karşı karşıya geldi.
Yaşam Haberi
AVCILAR METROBÜS DURAĞI' INDA KANAL İSTANBUL KORDİNASYONU 'NA POLİS MÜDAHALE ETTİ

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

"Rant Kanalı' nı durdurmak için yürüyoruz " sloganıyla Yeniköy ' e doğru buluşmak üzere Avcılar Metrobüs Durağı' nda bir araya gelen  Kanal İstanbul Kordınasyonu  polisin müdahalesi ile karşı karşıya geldi.

 

 

 

Halkevlerin' den yapılan açıklamaya göre ; polisin sabah belediye garajından araçların çıkışını engellediği ve buluşma noktasına onlardan önce geldikleri ve engel olmaya çalıştıkları belirtildi. Aynı zamanda toplanma noktasına giderken üst geçitte polislerin fotoğraflarını çeken arkadaşlarının polisler tarafından tehdit edilerek fotoğrafları sildikleri eklendi. CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker' in de aralarında bulunduğu grup, Avcılar Metrobüs Durağı' nda basın açıklaması yaparak dağıldı.

 

 

BASIN AÇIKLAMASI 

 

 

Sevgili İstanbul halkı, görüyorsunuz 300 bin kişi ile ayasofyayı açtık diye övünenler tüm pandemi önlemlerini alarak rant kanalını istemediğimizi bir kez daha dillendireceğimiz Yeniköy yürüyüşümüze engel oluyorlar. İktidarın kolluk kuvvetleri, il jandarma komutanı ve emrindekiler günlerdir kanal koordinasyonumuzdan arkadaşlarımızı arayarak taciz ediyor.

 

Günlerdir ziyaret edeceğimiz köylerde halk tehdit ediliyor. Yasal demokratik haklarımızı kullanmamıza engel oluyorlar. İstanbul halkının ezici çoğunluğu sonucu hem doğanın hem yaşayan insanların ölümü demek olan projeyi istemiyor, iktidarın pek sevdiği kamuoyu yoklamaları bunu net gösteriyor. Ama kar ve para hırsı gözünü bürümüş olanların umurunda değil. Halk bas bas bağırıyor, işsiziz, geleceğimizi yitirdik, sağlığımızdan olduk diye. Sağır sultan mutfağından altın kaplamalı mutfak musluklarını, tahtlarını sergiliyor. Kapısında insanlar kendilerini yakıyor.

 

Pandeminin en çok etkileneni sağlık emekçileri en çok kaybettiğimiz grupken iktidar yalan haberlerini servis etmeye devam ediyor. Bütün dünya virüsle ilgili türkiye’nin yanlış bilgi verdiğini biliyor. Her ilden imdat çığlıkları geliyor, iktidar yandaşlarını daha da zengin etmenin peşinde. Deprem geliyor, uzmanlar İstanbul alt üst olacak diyor iktidar bizim paralarımızı bir avuç zengine harcamaya kararlı. Yandaş şirketler para kazansın diye istanbulun kalan nesi varsa yok edecek. Orman kalmadı, tarım alanları birer birer yok edildi, dünyaca ünlü Küçükçekmece lagünü yok olacak. İstanbulun su sorunu bilindiği halde son gölleri havzaları kanala kurban edilecek. Bugün yeniköye, karaburuna, durusuya gitmemize engel olsanız da bilin ki bu kanalı size yaptırmayacağız. Giresunda yaşananların istanbul’da da tekrar etmesine izin vermeyeceğiz. Haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz, saltanatınızı yıkacağız.biz kazanacağız, biz kazanacağız, biz kazanacağız.

 

 

HABER  :    DİLEK BOZKURT

FOTOĞRAF:     MELİKE FAKI

Kaynak: Editör:
Etiketler: AVCILAR, METROBÜS, DURAĞI', INDA, KANAL, İSTANBUL, KORDİNASYONU, 'NA, POLİS, MÜDAHALE, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı