Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 00:25
 
AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİNDEN ŞAŞIRTAN ÇIKIŞ
Beylikdüzü Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Fatih Vanlıoğlu kendi partililerini de kastederek; “KAPALI KAPILAR ARDINDA KARAR ALIYORSUNUZ” dedi.
Siyaset Haberi
AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİNDEN ŞAŞIRTAN ÇIKIŞ

BAŞKA AJANS İLE TANIŞMANIN VAKTİ GELDİ

Beylikdüzü Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Fatih Vanlıoğlu kendi partililerini de kastederek; “KAPALI KAPILAR ARDINDA KARAR ALIYORSUNUZ” dedi.

 

Beylikdüzü meclisinin Kasım ayı toplantısına AK Parti Grup Başkan vekili Tahir Abuş’un yokluğunda sözcülüğü üstlenen Fatih Vanlıoğlu’nun ifadeleri kafaları karıştırdı.  Ak Parti, CHP ve MHP Grup Başkan vekillerinin Belediye Başkanı ile yaptığı toplantıya AK Parti Meclis Üyesi Vanlıoğlu ‘Kapalı kapılar ardında kararlar alıyorsunuz’ diyerek kendi partisinin Grup Başkan vekilini de zan altında bıraktı.

 

“3 tane grup başkan vekili bir araya geliyorsunuz, fikir sizden çıkıyor, aldığınız kararlar doğru düzgün kararlar değil ki”

“Kapalı kapılar ardında kararlar alıyorsunuz”

“Bu kadar meclis üyesi haberi yok. 3 kişi karar vermiş ne güzel yaaa Beylikdüzü. Çok güzel.”

 

KENDİ İÇ ÇEKİŞMENİZİ LÜTFEN BİZE ALET ETMEYİN.

 

CHP Grup Başkan vekili Mülayim Demirtaş;

 

Hayretle dinledim söylediklerini. Çok yakışıksız. Grup Başkan vekili grubunu temsil eder.  Grubuna toplantıdan sonra bilgiyi sunarlar. En büyük haksızlığı da burada kendi Grup Başkan vekilleri Tahir Abuş’a yapıyorlar.

 

Kendi iç çekişmenizi lütfen bizi alet etmeyin. İBB her meclis öncesi Grup Başkan vekili ile toplanıyor. Bu gruplara duyulan saygı ve nezakettir. Bu toplantıları Yusuf Uzun döneminde de Ekrem İmamoğlu döneminde de yapıyorduk.

 

CHP’nin grup başkan vekilini Ak Parti’nin grup başkan vekilini savunur pozisyona soktunuz.

 

MHP Grup Başkan vekili Tuncay Kaan;

 

“Grup Başkan vekillerinin meclis başkanı istemiyle konuşması ne demek kapalı kapılar ardında. Burada başka bir ima var. TBMM de meclis başkanımız sık sık mecliste temsil edilen partilerin Grup Başkan vekili bir araya geliyorlar. Tahir beyi (Ak Parti Grup Başkan Vekili ) CHP grup başkan vekili tarafından savunur pozisyona getirdiniz. CHP’nin grup başkan vekilini Ak Parti’nin grup başkan vekilini savunur pozisyona soktunuz. Yanlış yapıyorsun” dedi

 

AK PARTİ TEŞKİLAT MENSUPLARI DA TEPKİ VERDİ

 

CHP Grup Sözcüsü Mülayim Demirtaş, AK Parti Grup Başkan vekili Tahir Abuş'u, AK Parti Meclis Üyesi Fatih Vanlıoğlu'na karşı savumak durumunda kalmasını eleştiren ve Gazetemize açıklama yapan Ak Parti teşkilat mensupları;

 

“Bu nasıl bir açıklama anlayamadık.  Bizim meclis üyemiz bizim Grup Başkan vekilimize kapalı kapılar ardında görüşmeler yapıyorsun diyor, ithamlarda bulunuyor. Ne konuştuğunu bilmiyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİLİ, MECLİS, ÜYESİNDEN, ŞAŞIRTAN, ÇIKIŞ, FATİH, VANLIOĞU, AKP
Yorumlar
Haber Yazılımı